Відео дня: Українські розробники створили перший у світі електромобіль-амфібію

Фото з відкритих джерел

Авто могло триматися на воді та пройшло успішне тестування на Дніпрі

В Україні створили перший у світі електромобіль-амфібію для військових Storm. Її модель розробив і виготовив конструктор, кандидат технічних наук України Олександр Кузнєцов і його команда. Про це повідомляється на сайті Highlandsystems.me.

Як зазначається, транспортний засіб почали створювати у Києві два роки тому, авто могло триматися на воді та пройшло успішне тестування на Дніпрі.

Втім, через брак технічної та економічної можливості, щоб створити повноцінний зразок, команда розробників переїхала в ОАЕ, і в партнерстві з оборонною компанією Streit Group за п'ять місяців був зібраний зразок.

Storm може розвивати швидкість на піску до 140 км/год і працює без зупинок від 18 до 36 годин. Підзарядка електричного акумулятора в дорозі забезпечує дизельний генератор. Машина може їхати по воді та витримувати хвилю в 1,5 м.

"На автомобілі броня фінського виробництва. Амортизатори, що витримують навантаження 65 тонн, ми замовили в Австралії. Електробатарею за нашими кресленнями виготовили в Китаї на тому ж заводі, де виробляють акумулятори для Tesla. Компанія в Шарджі для нас виготовила на замовлення гумові гусениці, міцні й зручніші в експлуатації, ніж наявні аналоги", – зазначив Кузнєцов.

Новини за темою: Розробники робота Софії планують розпочати його масове виробництво для боротьби з коронавірусом

Раніше повідомлялося, що японська компанія-оператор залізничних суперекспресів JR East розпочала тестування спеціальних вагонів, у яких люди зможуть працювати дистанційно