Верховна Рада запровадила електронні трудові книжки

Пенсійний фонд України

За законопроєкт проголосували 265 народних депутатів

Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Про це йдеться на сайті парламенту.
 
Як зазначається, відповідний законопроєкт №3623 підтримали в другому читанні та в цілому 265 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, документ має на меті запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Також реформа обліку трудової діяльності працівника полягає у поступовій відмові від паперових трудових книжок. У перспективі це створить можливості для:

  • зменшення витрат роботодавців на ведення паперового документообігу;
  • спрощення доступу до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності;
  • врахування даних стосовно освіти та кваліфікації, яку має працююче населення та яку здобувають молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, які існують на ринку праці, та планування підготовки (перепідготовки) фахівців за актуальними напрямками;
  • усунення можливих ризиків і негативних наслідків втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа.

Ведення трудової діяльності працівника в електронній формі забезпечить необхідні умови для запровадження автоматичного призначення пенсій та соціальних виплат.

Закон встановлює п'ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. Протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру.

Новини за темою: Проєкт закону "Про працю": Що може змінитись у трудових відносинах

Нагадаємо, 2 вересня 2020 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". За скасування трудових книжок у першому читанні проголосували 283 народні депутати.