Вчені пояснили, чим страшний штам коронавірусу Delta і як себе убезпечити

COVID-19

Фото з відкритих джерел

Фахівці визначають індійський штам як найбільш небезпечний – він у 1,6 раза заразніший, ніж британський варіант

Науковці Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ (ІМБГ) розробили низку рекомендацій для уряду, які були представлені у нараді РНБО, де обговорювалося питання поширення варіанту ''Дельта'' світом та загрози для України. Про це ІМБГ інформує у своєму Facebook

Повідомляється, що 18-22 червня в Інституті молекулярної біології і генетики НАНУ було проведено секвенування двох зразків, отриманих від Національного медичного університету ім. Богомольця та чотирьох зразків коронавірусу, отриманих від ЦГЗ МОЗ м. Києва.

У двох зразках вчені виявили мутації (зокрема, L452R, T478K), які відноситься до "індійського" (''Дельта'') штаму.

Підкреслюється, що пацієнти, в яких було взято зразки на дослідження, повернулися з Росії. Зараз вони перебувають в ізоляції в інфекційній лікарні столиці.

Решта чотири секвеновані зразки мають мутації, характерні для "британського" (''Альфа'') штаму.

Новини за темою: У МОЗ заявили, що вакциновані громадяни захищені від штаму "Дельта"

В ІМБГ зауважили, що фахівці визначають штам ''Дельта'' (В.1.617) як найбільш небезпечний – він у 1,6 раза заразніший, ніж варіант ''Альфа'', у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше - до реанімації.

"Одним з дієвих заходів є вакцинація", - переконаний директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.

Наразі "індійський" штам домінує у Великій Британії.

В установі також наголосили, що в Україні необхідно налагодити системне секвенування коронавірусів. Адже критично важливою є швидкість отримання результатів: останні дослідження науковці ІМБГ провели за 3-4 дні, тоді як результати зразків, які раніше ЦГЗ України направляв до європейських лабораторій ВООЗ, через завантаженість цих лабораторій надходили через 1-1,5 місяця.

Новини за темою: Нову мутацію коронавірусу "Дельта" виявили в 10 країнах

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні зафіксовано "індійський" штам коронавірусу "Дельта". З огляду на це, Кабінет міністрів України запровадив обов'язковий тест на антиген коронавірусу для перетину українського кордону для людей, які їдуть із ряду країн.