Вчені із США планують воскресити мамонта, який вимер 4 тисячі років тому

Науковці виділили найстарішу ДНК мамонтів Centre for Palaeogenetics

Стартап Colossal, разом з вченими Гарвардського університету, збираються "воскресити" популяцію шерстистого мамонта за допомогою новітніх технологій. Про це повідомляє Colossal.

Зазначається, що її зусилля можуть закріпити працюючу модель відновлення пошкоджених або втрачених екосистем і тим самим допомогти уповільнити або навіть зупинити наслідки змін клімату.

За словами вчених, ніколи раніше людство не могло скористатися наявними можливостями технології редагування генів CRISPR для відновлення екосистем, щоб зменшити шкоду від кліматичних змін і зберегти майбутнє Землі за рахунок повторного заселення вимерлих тварин.

Новини за темою: У Чернівецькій області знайшли зуб мамонта віком близько 300 тисяч років

"На додаток до повернення стародавніх вимерлих видів, таких, як шерстистий мамонт, ми зможемо використовувати наші технології, щоб зберегти тварин, які вимерли або знаходяться на межі зникнення за участі людства", - заявив виконавчий директор і співзасновник Colossal Бен Ламм.

За словами вчених, зміна клімату може бути пов'язана з діяльністю людей, тому їхній обов'язок — повернути Землі здоровіший стан.

Шерстисті мамонти мешкали в більшій частині Арктики і співіснували з першими людьми, які полювали на стійких до холоду травоїдних в пошуках їжі і використовували їхні ікла і кістки як інструменти.

Новини за темою: Генетики виділили найстарішу ДНК мамонтів, які мешкали в Сибіру

Тварини вимерли близько 4 тисяч років тому. Протягом десятиліть вчені витягували шматочки іклів, кісток, зубів і волосся мамонта, щоб спробувати секвенувати ДНК.

Colossal заявляє, що їхня мета — вставити послідовності ДНК шерстистих мамонтів в геном азіатських слонів, щоб створити "гібрид слона і мамонта".

Як повідомляє компанія, азіатські слони і шерстисті мамонти мають схожий склад ДНК на 99,6%.

Великі схеми міграції шерстистого мамонта вважалися критично важливими для збереження навколишнього середовища Арктичного регіону.

Colossal вже зібрала за допомогою інвесторів для свого експерименту 15 мільйонів доларів.

Новини за темою: Чилійські вчені знайшли рештки одного з найдавніших птерозаврів

Раніше вчені з кафедри біологічних наук з Університету Буффало встановили, що остання популяція мамонтів на Землі вимерла внаслідок генетичних мутацій