Вакцинація проти коронавірусу не захищає від грипу, – Центр здоров’я

Фото з відкритих джерел

Щеплення від коронавірусу та грипу — це два різних заходи імунізації

Вакцинація проти коронавірусу не захищає від грипу. Про це розповіла фахівець відділу імунізації Центру громадського здоров'я Олена Левченко в коментарі "Укрінформу".

"Вакцинована від COVID-19 людина не захищена від грипу. Якщо вона має бажання вакцинуватись, то повинна обов’язково звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, який проінформує про алгоритм дій для вакцинації проти грипу за власні кошти.

Інтервал між дозами введення вакцин проти СOVID-19 та проти грипу повинен бути щонайменше 2 тижні від останньої вакцинації. Ми радимо вакцинуватися і від СOVID-19, і від грипу", - сказала Левченко.

За її словами, вакцинація від коронавірусу та грипу — це два різних заходи імунізації.

Зокрема, вакцина від коронавірусу захищає організм саме від вірусу COVID-19, тяжкого перебігу та смерті, а вакцина від грипу захищає від тих вірусів грипу, штами яких актуальні в поточному сезоні.

Водночас фахівець наголошує, що вакцинація як від коронавірусу, так і від грипу важлива, оскільки поєданння цих двох інфекцій може призвести до важкого перебігу захворювання.

"Набагато важче є одночасне захворювання вірусними інфекціями, тому вакцинація є одним із ефективних заходів попередження хвороб та наслідків від перенесення захворювання. Вакцинація проти грипу є рекомендованою, зменшує ймовірність тяжкого періоду захворювання, ускладнення", - наголосила Левченко.

Новини за темою: Moderna розробляє однодозову вакцину від COVID-19 та грипу

Нагадаємо, раніше головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що у 2021-2022 році в Україні очікується циркуляція штамів грипу B/Washington, H1N1 та H3N2. Новий епідемічний сезон грипу не відрізнятиметься появою нових штамів.