Вакцина AstraZeneca в Україні може зіпсуватися вже восени: Що відомо

Фото з відкритих джерел

Експерти зазначають, що темпи її використання потрібно збільшувати

Вакцина AstraZeneca в Україні може зіпсуватися, оскільки восени спливає термін її придатності. Про це повідомляє керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

Як зазначається, починаючи з серпня в Україну поставила понад 3 млн доз вакцини AstraZeneca, препарат надходив з різних держав як гумдопомога.

"Цю вакцину Україна отримала з досить непоганим терміном придатності - кінець жовтня та кінець листопада. Коли вона надходила в Україну, практично вся наявна вакцина була використана", - зазначив Ганиченко.

Новини за темою: У ЄС зафіксували новий побічний ефект після щеплення вакциною AstraZeneca

Відомо, що наразі на добу роблять лише 10 тис. щеплень вакциною AstraZeneca і якщо такі темпи продовжаться, то "з кожним днем збільшується ризик того, що вакцина не буде використана повністю".

"Є великий ризик, що вакцина зіпсується. Ризик збільшується з кожним днем. Щоб уникнути псування вакцини необхідно збільшувати її темпи використання в 5 разів", - додав керівник Центру економіки охорони здоров'я.

Крім того, він наголосив, що рішення щодо вакцини AstraZeneca потрібно приймати вже зараз і запропонував такі можливі варіанти:

  • передача вакцини іншим країнам, які її потребують,
  • загальне збільшення обсягів вакцинації,
  • збільшення обсягів вакцинації саме вакциною AstraZeneca: мікс (перша доза - AstraZeneca, друга - Pfizer або Moderna; перша доза - Sinovac, друга - AstraZeneca), бустерна доза - AstraZeneca, або ж часткове обмеження інших вакцин.

Новини за темою: У Харкові з наступного року вироблятимуть вакцину від коронавірусу

Нагадаємо, в кінці серпня Польща надала Україні гуманітарну допомогу для боротьби із COVID-19, зокрема 650 тис. доз вакцини AstraZeneca.