В УЗ назвали категорії осіб, які зможуть після 21 жовтня подорожувати без обмежень

Керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці, в. о. члена правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський Перший Незалежний

Мова про дві категорії осіб, на яких не розповсюджуються нові правила перевезень

В "Укразалізниці" назвали дві категорії осіб, які з 21 жовтня зможуть користуватися послугами перевезень без обмежень. Про це повідомив керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці, в. о. члена правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський на брифінгу, який транслював "Перший Незалежний".

"На сьогоднішній день в проєкті постанови є два винятки. Перше – це особи до 18 років. Для них, згідно з текстом, не планується жодних обмежень. Зрозуміло, що вакцинація для дітей та підлітків ще не проводиться, тому вони можуть вільно подорожувати без додаткових обмежень. Це перша категорія. Стосовно того, хто має медичні протипоказання проти щеплення – насправді якогось такого офіційного підтверджуючого документу МОЗ ще не затвердив. На сьогоднішні текст є доволі чітким і в такому випадку, якщо є протипоказання проти щеплення – варто отримати довідку про відсутність власне ковіду, тобто ПЛР- або експрес-тест", - заявив він.

Крім того, Перцовський пояснив, що робити тим людям, які придбали квитки до введення нових правил на перевезення.

"Що стосується тих, хто вже придбав квитки і планують подорожі після 21 жовтня – ми всіх закликаємо не панікувати, а свої подорожі здійснити. Ще є час отримати, принаймні, першу дозу вакцини і буде можливість спокійно, без жодних проблем подорожувати. Якщо ні, то отримати експрес-тест до 72 годин. В крайньому випадку, якщо людина все ж таки вирішує відмовитись від подорожі, то в штатному стандартному режимі можна отримати відшкодування за вартість квитка в наших касах або, якщо купівля відбулась через інтернет, то ця опція також працює", - додав керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці.

Новини за темою: Правила міжрегіональних перевезень не поширюються на неповнолітніх осіб, - МОЗ

Нагадаємо, раніше на засіданні Кабінету міністрів України внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий або червоний рівень епіднебезпеки.