В Україну із США прибули два патрульні катери типу "Island"

Патрульний катер типу Island
Патрульний катер типу Island ВМС ЗС України

Судна отримали назви "Фастів" та "Суми"

В Україну із США прибуло судно Ocean Grand, яким доставили два патрульні катери типу "Island". Про це повідомляє пресслужбу Військово-морських сил ЗСУ.

"Сьогодні, 23 листопада на борту судна Ocean Grand з міста Балтімор, штат Меріленд, США до України прибули два катери типу "Island", які отримали назви "Фастів" та "Суми".

Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку, надану Україні. Ми високо цінуємо вклад Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України", – зазначив командувач ВМС ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Як зазначається, кінцева зупинка маршруту – Одеський морський торговельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування.

Новини за темою: Україна отримала від Бельгії корабель для моніторингу Чорного та Азовського морів

Нагадаємо, раніше США вже передали Україні патрульний катер типу "Island". Так, черговий екіпаж українських моряків прибув до міста Меріленд для проходження навчання.

Крім цього, в Україну прибула третя завершальна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги від уряду Сполучених Штатів Америки для потреб Збройних сил України. При цьому, вона оцінюється у 60 млн доларів.

Зокрема ця допомога містить боєприпаси, протитанкове та високоточне озброєння, медичне майно тощо.