В Україну прибув перший літак з евакуйованими з Афганістану громадянами. Фото

У
У "Борисполі" сів літак з евакуйованими з Афганістану Суспільне

Наразі евакуйовані всі українці, які заявили про бажання виїхати

Сьогодні, 28 серпня, аеропорту "Бориспіль" приземлився перший літак з евакуйованими з Афганістану громадянами. Про це повідомляє глава Офісу президента Андрій Єрмак, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, Україна евакуювала з Афганістану всіх українців, які заявили про бажання виїхати.

"На сьогодні ми можемо сказати, що всі українські громадяни, які виявили бажання виїхати з Афганістану та звʼязалися з МЗС України, з нашими військовими, які були в Кабулі [...] — ми вже всіх евакуювали", — заявив Єрмак.

Глава ОП зазначив, що в Афганістані можуть залишатися українці, які хотіли б покинути країну, але не змогли звʼязатися з дипломатами.

"Безумовно, ми розуміємо, що є люди, які можуть ще залишатися в інших містах Афганістану.

У нас 24 години на добу працює гаряча лінія, ми на звʼязку. Я хочу вас запевнити в тому, що жодного нашого громадянина, який перебуває в біді або який ризикує своїм життям, ми не залишимо, ми продовжимо використовувати всі наші можливості, усі наші дипломатичні контакти.

Тому якщо хтось буде ще знайдений, операція з евакуації наших громадян буде продовжена", — наголосив він.

У
У "Борисполі" сів літак з евакуйованими з Афганістану Суспільне

Зокрема Єрмак подякував співробітникам Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони та країнам-партнерам, а також США і Катару, за сприяння в евакуації людей.

Крім того, за словами глави ОП, серед людей, яких евакуювали з Афганістану, є журналісти провідних ЗМІ (The Wall Street Journal), співробітники Global Mail, а також представники ООН і громадяни інших держав.

За попередніми даними, трьома рейсами у суботу було евакуйовано 397 осіб.

З них українців – 77, з тимчасовими посвідками на проживання в Україні – 106, громадян інших держав, які працювали на міжнародні гуманітарні інституції (в тому числі, під егідою ООН) – більше 60.

Новини за темою: Україна продовжить евакуацію після виведення іноземних військ з Афганістану, - МЗС

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна евакуювала з Афганістану ще близько 400 осіб. Зустрічали рейси глава ОП Андрій Єрмак, міністр оборони Андрій Таран і заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.