В Україну прибули ще понад 66 тисяч доз вакцини Pfizer

Вакцина від коронавірусу Pfizer Фото з відкритих джерел

Щеплення ними здійснюватимуться організовано мобільними бригадами

В Україну прибула чергова партія вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech, закуплена за кошти державного бюджету. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

"В Україну прилетіли ще 66 690 доз вакцини Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech, яку закуповують державним коштом через міжнародну агенцію Crown Agents. Вакцину з цієї партії використають для щеплення людей з 1-3 етапів вакцинації", - йдеться у повідомленні.

При цьому додається, що щеплення ними здійснюватимуться організовано мобільними бригадами. За кожною людиною, яка отримала щеплення першою дозою Comirnaty/Pfizer, буде зарезервована друга доза з тієї ж партії.

Як відомо, вакцина Comirnaty - це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Ефективність вакцини становить 95%. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 21-28 днів.

Новини за темою: COVID-вакцинація в Україні: У ЦГЗ розповіли, якими мають бути інтервали між щепленнями

Також у міністерстві нагадали, що Україна вже отримала 234 000 доз цього препарату, закупленого державним коштом. Крім того, Україна вже отримала 707 850 доз Comirnaty/Pfizer у межах COVAX - глобальної ініціативи з рівномірного розподілу вакцин проти COVID-19. Ще 356 850 доз надійдуть протягом тижня.

Крім Comirnaty від Pfizer, Україна отримала 500 000 доз вакцини AstraZeneca/Covishield, 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, 705 600 доз вакцини AstraZeneca італійського виробництва та 1 713 316 доз вакцини CoronaVac/Sinovac.