В українських річках знайшли залишки медпрепаратів для лікування COVID-19

Фото з відкритих джерел

У всіх річках спостерігається перевищення вмісту цинку

У басейнах трьох головних річок країни (Дніпра, Дністра і Сіверського Дінця) виявили залишки медичних препаратів, які застосовуються в лікуванні коронавірусу COVID-19. Про це заявив заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв в ефірі телеканалу "Дом". 

За його словами, у річках виявили значне перевищення вмісту цинку, пестициди, метали, а також фармпрепарати, що виводяться організмом людини і потрапляють у водні об'єкти.  

Водночас в Україні фактично немає ртуті на відміну від європейських річок, де з цим активно борються.

Новини за темою: В МінТОТ заявили, що в ОРЛО спостерігається гострий дефіцит питної води

"Ковідних" препаратів дуже багато. Те, що входить саме до "ковідного" протоколу, саме ці речовини зараз у нас у воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди", - розповів Хорєв.

Він також уточнив, що "ковідна" тенденція проявляється в Європі також. Така ситуація свідчить про погану чи недостатню роботу очисних споруд. 

Новини за темою: В Україні збираються збільшити екологічний податок у декілька разів

Нагадаємо, раніше стало відомо, що під час аудиту у поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявили 161 забруднювач.

Спеціалісти стверджують, якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, тоді виникне необхідність її повного очищення, а це - значні навантаження на держбюджет.