В Україні з'явився чат-бот для кримчан

В Україні запустили чат-бот для кримчан Фото з відкритих джерел

Скористатися ботом можна у месенджері Telegram

В Україні запустили чат-бот CrimeaIsUAbot для кримчан, який надаватиме інформацію щодо перетину адмінкордону, оформлення українських паспортів та інших документів. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.  

Зазначається, що CrimeaIsUAbot цілодобово надає миттєву консультацію щодо оформлення паспорта громадянина України, свідоцтва про народження та смерть на окупованій території, та актуальну інформацію стосовно порядку перетину КПВВ. Крім цього, бот може надіслати зразки офіційних паперів для заповнення та дозволяє записатися в чергу на подачу документів.

"Чат-бот буде розміщено на сайтах профільних державних органів та громадських організацій. Перелік актуальних питань, на які можна буде отримати відповіді, доповнюватиметься", - зазначили в пресслужбі ОП. 

Наразі працює електронна черга для подання документів на отримання біометричного паспорта або ID-картки громадянина України. Крім цього, у режимі онлайн можна записатися на укладення декларації з сімейним лікарем.

Новини за темою: Мінцифри представило послугу, яка дозволяє 14-річним підліткам одночасно отримувати паспорт та код

Згодом планують запустити ще низку послуг, серед яких - подача в онлайн-режимі документів на реєстрацію шлюбу, онлайн-нотаріату, документів на проїзд на тимчасово окуповану територію для іноземців та документів для реєстрації актів цивільного стану, зокрема народжень на тимчасово окупованих територіях тощо.

До слова, презентували новий бот Представництво президента України в Криму спільно з правозахисною організацією "КримSOS" та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

Скористатися чат-ботом CrimeaIsUAbot можна за посиланням - t.me/CrimeaIsUaBot.  

Нагадаємо, нещодавно в Україні запрацював гід з державних послуг - інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.