В Україні з'являться перші камери фіксації порушення норм карантину: Де і коли

Ігор Кузін МОЗ

За умови використання такої системи не будуть ідентифікувати людей, зберігати персональні чи конфіденційні дані

В Україні в листопаді у двох найбільших містах запрацюють відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції: перші такі камери у рамках пілотного проєкту з'являться у Києві та в Харкові або в Дніпрі. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін у коментарі ТСН.ua.

"Завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідеміологічних норм

Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. 

"Пілот" планується зробити в двох великих містах – Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні", - сказав він.

Кузін зазначив, що пілотне дослідження ініційоване ВООЗ і підтримане МОЗ. 

Головний санлікар наголосив, що за умови використання такої системи не будуть ідентифікувати людей, зберігати персональні чи конфіденційні дані, навіть плівку з записом не зберігатимуть.

"Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідеміологічних вимог", – висловився Ігор Кузін.

На уточнювальне запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів: "М'яко кажучи, це пілот із відстеження загального відсотку протиепідеміологічних вимог". 

"Але, водночас, для людей, які порушують протиепідеміологічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні", – додав він.

Новини за темою: У Великій Британії розгорнули компанію щодо найскорішої COVID-вакцинації вагітних

Раніше у Київській міській адміністрації попереджали, що столиця має вакцинувати від COVID-19 максимальну кількість киян, щоб запобігти локдауну.