В Україні запускають е-лікарняний: Що це означає для медиків та пацієнтів

Міністерство соціальної політики

У Мінцифри заявляють, що е-лікарняний дозволить боротися з підробленими паперовими лікарняними

В Україні стартував запуск електронних лікарняних, у Мінцифри та МОЗ пояснили, що зміниться для пацієнтів та лікарів. Про це повідомляє "Укрінформ"

Як зазначив на брифінгу віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, наразі електронний лікарняний – це найбільш популярна медична довідка, яка є в країні, і вона має низку переваг. 

"Перш за все для лікарів – це менше заповнення документів, взагалі нічого не потрібно заповнювати на папері. Зручність для пацієнта – не потрібно згадувати повну назву, компанію, де працюєш, або адресу, все автоматично потрапляє до системи. Немає дублювання походів у лікарню, можна прийти тільки раз. Дуже важливо – якщо хвороба протікає згідно з планом лікування, не потрібно ще раз приходити в лікарню, щоб закрити лікарняний, він закривається автоматично. Під час пандемії це дуже важливо, оскільки людина після хвороби не контактує з іншими громадянами, які прийшли в лікарню", – розповів Федоров.

Новини за темою: COVID-сертифікати в Україні запровадять через 10-14 днів після ЄС, - Немчінов

Він також уточнив, що роботодавці та бізнес в автоматичному режимі отримують інформацію, хто зі співробітників перебуває на лікарняному і, відповідно, звільняються від необхідності акумулювати у себе паперові лікарняні та передавати їх у Пенсійний фонд.

Ще одним важливим моментом є те, що ані Пенсійний фонд, ані роботодавець при формуванні електронного лікарняного не отримують інформацію про захворювання громадянина.

За словами очільника Мінцифри, електронні лікарняні дозволять вберегти від ситуацій, коли громадяни надають підроблені паперові лікарняні.

Тепер можна буде відстежити, наскільки ефективними є лікарняні виплати, адже щорічно близько 5,5 млн українців отримують 18 млрд грн таких виплат.

Новини за темою: В Україні всі регіони перевели у зелену карантинну зону, – МОЗ

Водночас на брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зауважив, що до вересня триватиме перехідний період, тобто лікарі зможуть формувати як електронний лікарняний, так і працювати з паперовими листками непрацездатності.

У медзакладах, які вже зараз перейдуть на електронні лікарняні, закриватимуть паперові лікарняні, які були відкриті до запуску електронних, у звичайному режимі.

Після одержання інформації від медичної системи щодо формування медичного висновку Пенсійний фонд формує електронний лікарняний, і його в перший день можуть побачити як роботодавець, так і застрахована особа.

Новини за темою: МОЗ пропонує продовжити карантин в Україні на літній період

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що у вересні відбудеться повний перехід на електронну систему формування висновків про непрацездатність