В Україні запровадять обов’язкову COVID-вакцинацію для вчителів та держслужбовців

etu.ru

МОЗ затвердить чіткий перелік професій виробництв та організацій, працівники яких зобов’язані зробити щеплення

В Україні запровадять обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для держпосадовців та працівників освіти. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, МОЗ затвердить чіткий перелік професій виробництв та організацій, працівники яких зобов’язані зробити щеплення від коронавірусу.

До нього включать працівників закладів освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також працівників місцевих державних адміністрацій. 

"Перші пріоритетні групи, ті, хто вакцинувались на перших етапах кампанії, вже досягнули показників понад 80% охоплення — це медики, військові ЗСУ, структури МВС.

Групи з 3 етапу — освітяни та держслужбовці — ще не досягли такого результату охоплення. Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади", — наголосив він.

Ляшко також запевнив, що законодавство України передбачає такі заходи.

"Статтею №12 закону про захист населення від інфекційних захворювань передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників чи поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних захворювань", — сказав міністр.

Новини за темою: Ляшко: В Україні можуть запровадити обов’язкову вакцинацію від COVID-19

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я анонсували нові заохочення для громадян України, які вакцинуються проти коронавірусної інфекції COVID-19. Зокрема, з'явилися знижки на поїздки в таксі. Служба таксі у 27 містах України даруватиме -50% на три поїздки.