В Україні запрацює Реєстр кваліфікацій: Що це означає

Фото з відкритих джерел

Реєстр кваліфікацій запустили в Beta-версії наприкінці 2020 року

Кабмін прийняв постанову "Про затвердження Положення про Реєстр кваліфікацій", розроблену Національним агентством кваліфікацій. Про це повідомляє пресслужба агентства

"В Україні запрацює електронний ресурс, який стане інформаційною платформою для майбутніх кваліфікаційних центрів, котрі присвоюватимуть кваліфікації на базі самоосвіти", - йдеться у повідомленні.

Також реєстр надасть можливість роботодавцям у відкритому доступі перевіряти достовірність документів про наявність кваліфікації працівників.

Передбачається, що кваліфікаційні центри будуть здійснювати оцінювання результатів навчання, які особа здобула шляхом неформального навчання чи інформальної освіти, присвоюватимуть професійні кваліфікації та визнаватимуть професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах.

Як зазначається, на першому етапі реєстр міститиме інформацію про акредитовані кваліфікаційні центри, документи, що підтверджують присвоєння кваліфікації конкретній людині, перелік професійних стандартів, заявки на їх розроблення, відомості про експертів з акредитації кваліфікаційних центрів та інформацію про кваліфікації.

У Національному агентстві кваліфікацій уточняють, що Реєстр кваліфікацій стане головною інформаційною платформою для кваліфікаційних центрів. 

Нагадаємо, раніше в Україні відновив роботу сервіс для подання документів на призначення житлової субсидії в онлайн-режимі.