В Україні випустили пам’ятну медаль "100 років Українському вільному університету"

Навчальний заклад був заснований у Відні на початку 1921 року

Будівля Національного банку України

Фото з відкритих джерел

В Україні з’явилася в обігу пам’ятна медаль "100 років Українському вільному університету", який працює за кордоном. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Український вільний університет, об’єднавши навколо себе багатьох провідних українських вчених XX століття, став науковою та освітньою інституцією для української діаспори, яка не хотіла втрачати свою ідентичність. Змінивши три європейських міста і відбудувавшись у повоєнному Мюнхені, університет донині залишається центром знань про Україну в Європі. Він прагне бути інтелектуальним мостом між Україною та державами Європейського Союзу, є важливим джерелом україністики в німецькомовному середовищі", – зазначили у пресслужбі НБУ.

Як зазначається, тираж медалі – 10 тисяч штук, діаметр – 35 міліметрів, матеріал – нейзильбер.

Відомо, що Український вільний університет був заснований у Відні на початку 1921 року, згодом було ухвалене рішення про переведення до Праги. Урочисте відкриття у Празі відбулось 23 жовтня 1921 року. Першим ректором закладу став літературознавець та мовознавець Олександр Колесса.

Протягом міжвоєнного періоду викладачами УВУ були: Августин Волошин, Дмитро Антонович, Дмитро Дорошенко, Вадим Щербаківський, Іван Борковський, Іван Панкевич.

Новини за темою: Нацбанк випустить пам'ятну монету до 25-річчя Конституції України

Як повідомлялося раніше, Національний банк України з 15 вересня вводить в обіг нову пам’ятну монету "Українські рятівники". Монета номіналом 5 гривень з нейзильберу буде випущена тиражем 40 тис. штук.