Нові правила перевезень на час карантину: Як працюватиме УЗ після 21 жовтня

Фото з відкритих джерел

Провідники перевірятимуть наявність у пасажирів COVID-сертифікатів

В поїздах міжобласного сполучення України провідники під час посадки будуть перевіряти наявність у пасажирів COVID-сертифікатів. Про це повідомив керівник пасажирського напрямку "Укрзалізниці" Олександр Перцовський під час брифінгу.

"Обмеження стартуватимуть 21 жовтня. Всі пасажири, які мають квитки на 21 жовтня і далі вже мають дотримуватися нових правил", - зазначив він.

За словами Перцовського, ці обмеження поширюються на далекі міжобласні пасажирські сполучення. Всі пасажири, які подорожують в приміському сполученні, вони продовжують рухатися в звичайному форматі. Потрібно дотримуватися маскового режиму.

"При посадці провідник перевірятиме окрім паспорта і квитка документ з того переліку, який зазначено в постанові Кабміну. Провідники перевірятимуть пасажирів на наявність сертифікатів про щеплення у паперовому, або електронному вигляді (для жовтої зони достатньо, якщо є відмітка про отримання однієї дози, якщо це червона зона, то потрібно мати повний курс вакцинації – дві дози).

Якщо сертифікату немає у пасажира, то достатньо мати підтвердження про проходження ПЛР-тесту, або експрес-антигентесту, який зроблений не пізніше як за 72 години до подорожі", - пояснив він.

Окрім цього, "Укрзалізниця" планує розгорнути на вокзалах лабораторії, що будуть надавати послуги тестування за "доступною ціною". Керівник підприємства також повідомив, що залізниця звернеться до МВС з проханням забезпечити контроль за дотриманням нових карантинних обмежень.

"Ті люди, які вже придбали квитки ще встигають до 21 жовтня пройти тестування на коронавірус, або ж в разі відмови від поїздки можуть здати квитки "Укрзалізниці" і отримати відшкодування", - заявив Перцовський.

Новини за темою: "Укрзалізниця" почала продавати квитки через чат-боти у соцмережах: Як це працює

Однак, дітям до 18 років не потрібно мати документи про вакцинацію, або тестування. Ті ж, хто має протипоказання до щеплення, може зробити ПЛР-тест, або експрес-тест.

Новини за темою: "Укрзалізниця" ввела у графік на 2022 рік 19 нових і прискорила 49 поїздів

Також керівник "Укрзалізниці" наголосив, що у разі відсутності необхідних документів щодо вакцинації чи тестування провідники можуть не допустити пасажира у поїзд.

Новини за темою: "Укрзалізниця" призначила 15 додаткових поїздів до Дня захисника України

Як повідомлялося раніше, у Польщу відправились перші пасажири відновленого міжнародного залізничного сполучення. Швидкісний поїзд "Київ – Львів – Перемишль" курсуватиме щоденно.