В Україні хочуть встановити мінімальні ціни на пластикові пакети

пластикові пакети
Фото з відкритих джерел

Розповсюдження пластикових пакетів планується виключно на платній основі

Кабмін планує встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.  Про це йдеться в оприлюдненому проєкті постанови.

Зокрема, документом встановлюються мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах, гривень за один пакет з ПДВ:

  • 2,00 - без ручок (без бокових складок);
  • 2,50 - без ручок (з боковими складками); з ручками (без бокових складок);
  • 3,00 - з ручками (з боковими складками).

Наголошується, що ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бокових складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися суб’єктом господарювання, що здійснює розповсюдження пластикових пакетів.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту постанови, законом "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" визначено, що розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі.

Зокрема вимоги закону не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинне упакування до 1 січня 2023 року.

Крім цього, законом забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів (зі стінками товщиною менше ніж 15 мікрометрів); тонких пластикових пакетів (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів); оксорозкладних пластикових пакетів.

Новини за темою: Ціни на продукти йдуть угору: Експерт розповів, на що найбільше витрачають свої кошти українці

Нагадаємо, раніше ми писали, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України пропонує нову концепцію заборони та обмеження обігу і виробництва пластикової продукції одноразового використання. Також може бути введена система штрафів за порушення.