В Україні створять п'ять центрів для діагностики хвороб у новонароджених

pixabay.com

Сьогодні ВРУ проголосувала за відповідний законопроєкт внесення змін до держбюджету

Незабаром в Україні з'являться п'ять потужних сучасних центрів неонатального скринінгу. Про це повідомив у Facebook міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

"Сьогодні Верховна Рада України підтримала внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік. Проєктом змін пропонується перерозподілити 300 млн грн з Фонду президента України для створення в Україні можливості проведення розширеного неонатального скринінгу", - йдеться у повідомленні.

Передбачається, що ці центри використовуватимуть широкий спектр найсучасніших лабораторно-діагностичних технологій і працюватимуть на повну потужність. Це дозволить проводити 80 тис. тестувань на рік і обстежувати новонароджених з усіх регіонів України.

Новини за темою: У МОЗ розповіли, як вакцина проти COVID-19 впливає на жіноче здоров’я

За словами Ляшка, у центрах буде можливість здійснювати скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема: СМА, муковісцидозу, фенілкетонурії, ендокринологічні захворювання тощо.

Також на базі НДСЛ Охматдит буде створено високотехнологічний референс-центр для підтвердження діагнозу з використанням широкого спектра найсучасніших лабораторно-діагностичних технологій.

Новини за темою: Ляшко: Вільні подорожі до ЄС для українців можуть стати реальними вже цього літа

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я України створило калькулятор, який може підрахувати тривалість життя людини. Для отримання результату необхідно чесно відповісти на питання тесту.