В Україні стає популярним новий вид туризму: Як мандрівники тікають від цивілізації

Що таке оверлендинг і як варто планувати самостійну подорож

Фото з відкритих джерел

В Україні упродовж останніх років з’явилася тенденція проводити час на природі подалі від міст. Як відпочивати таким чином і уникнути несподіванок під час подорожей, розповіли досвідчені мандрівники виданню "РБК-Україна".

Новий вид туризму

Як зазначається, оверлендинг – це про поїздки на море, гори та інші віддалені локації. При їх організації зазвичай не звертаються до туристичних компаній. Мандрівники не залежать від часу та можуть зупинитися будь-де. У низці країн такий тип відпочинку називають оверлендингом. Для українського туризму цей термін є доволі новим. Тому сьогодні багато хто не знає, як організувати подібну подорож.

Як почати

Мандрівник Ростислав радить спочатку просто поспілкуватися з однодумцями та з тими, хто вже має подібний досвід. Також спочатку варто бути пасажиром у подібних поїздках. Потім потрібно, створити детальну мапу місць, де хочеться побувати.

Що не забувати з собою

Під час подорожей необіхдно мати мінімальний побут для себе і компанії людей, які їдуть з вами. Бажано мати повнопривідне авто, захищений двигун, а також колеса, які зможуть подолати бездоріжжя. Інструменти теж знадобляться.

З собою потрібно брати намет, спальні мішки, кухні та кемпінгові меблі. Продукти не повинні швидко псуватися. Автомобільний холодильник для зберігання теж не завадить. На море з наметами рекомендують їхати у серпні та восени. Мандрівниця Оксана говорить, що у стануть у нагоді:

  • газовий гриль і балон;
  • кемпінгова газова плита;

Запас води має бути наступним: 30 літрів на екіпаж із чотирьох осіб на три дні.

На які речі звернути увагу

Найважливішим у таких мандрівках є тент. Тому він має захищати усіх від вітру та мати оптимальний розмір – 3 на 5 метри. Перед поїздкою потрібно ретельно вивчати стоянки та топографію загалом.

Новини за темою: Готовий дводенний маршрут Полтавщиною: Дорога через музеї пива, равликові ферми та рідні місця Гоголя

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про те, як самостійно організувати свою першу подорож у гори.