В Україні ще не почалася третя хвиля пандемії коронавірусу, – МОЗ

Ігор Кузін

РБК-Україна

За словами головного санлікаря країни, наразі ситуація з COVID-19 є контрольованою

В Україні значно погіршилася епідеміологічна ситуація з коронавірусом COVID-19, проте це не означає, що в країні почалася "третя хвиля" пандемії. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі "UA:Перший".

"Ми восьмий тиждень поспіль бачимо поступове зростання (нових випадків COVID-19, – ред.) і ускладнення епідемічної ситуації. Ми бачимо те, що кількість людей, які захворіли, й ті, які одужали... Одужали набагато менше, і це призводить до того, що медична система поступово заповнюється. Темп приросту – це +3% кожного дня. Це не початок ще хвилі, тобто ситуація є контрольованою", – роз'яснив він.

Також санлікар додав, що є велика кількість громад і районів, які викликають занепокоєння, і де ситуація "може вийти з-під контролю".

"Наразі в Україні використовуються норми адаптивного карантину, і станом на сьогодні показники говорять про наближення до жовтої зони", – зауважив Кузін.

Новини за темою: Кабмін змінив правила і обмеження карантину в Україні: Що варто знати

Нагадаємо, головний санлікар Ігор Кузін розповів, що найімовірніше, цього тижня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийме рішення про переведення України в жовту зону карантину, яке має набути чинності через 7 днів.