В Україні рекомендують щеплювати дітей від 12 років: МОЗ затвердило наказ

Вакцинація дітей
Фото з відкритих джерел

Так, вакцинація має проводитися препаратом Comirnaty

Міністерство охорони здоров'я України затвердило своїм наказом рекомендацію Національної технічної групи експертів з питань імунізації, якою пропонується дозволити вакцинацію дітей від 12 років. Про це повідомила пресслужба відомства.

"Рекомендувати МОЗ затвердити Позицію НТГЕІ № 27-09/2021-1 (офіційна заява) щодо рекомендації МОЗ стосовно окремих питань вакцинації проти COVID-19 в Україні", - йдеться у рішенні оперативного штабу МОЗ, що введено в дію.

Як зазначається в офіційній позиції НТГЕІ, вакцинація від COVID-19 дітей, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу коронавірусу та виникнення ускладнень, що не належать до груп пріоритетної вакцинації, може бути проведена за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

Крім цього, НТГЕІ рекомендує, у випадку виникнення дефіциту вакцин проти COVID-19 пріоритетно забезпечити вакцинами дітей віком від 12 років та дорослих, які віднесені до пріоритетних груп вакцинації та мають високі ризики тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

"Вакцинація дітей від 12 років може проводитися вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech", - йдеться в рекомендаціях НТГЕІ.

Однак застосування цього препарату протипоказане у випадку наявності в анамнезі серйозної алергічної реакції на один із компонентів вакцини.

Новини за темою: Крім COVID-вакцинації, необхідно убезпечити себе щепленням від грипу, - імунолог

Як повідомлялося раніше, керівник відділу з вакцинації та боротьби з інфекціями EMA доктор Марко Кавалері заявив, що Європейське агентство з лікарських засобів дасть оцінку щодо вакцинації дітей віком від 6 до 11 років препаратом Pfizer протягом 3-4 тижнів.

Так, на початку листопада повинні з'явитися дані від компанії Moderna щодо вакцинації дітей.