В Україні хочуть перенести продаж алкоголю та сигарет у спеціалізовані точки

Фото з відкритих джерел

За порушення заборони магазини можуть зобов'язати платити штраф - 23 790 грн

У Раду внесли законопроєкт №5805, яким пропонують заборонити продаж алкогольних напоїв та будь-яких видів сигарет в супермаркетах. Відповідний документ опубліковано на сайті парламенту.

Ним також пропонують перенести продажу в спеціалізовані торгові точки.

"Один з найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати масштабного дослідження впливу алкоголю на здоров'я людини.

Висновок досліджень - безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм", - йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з документом, пропонуються такі зміни

  • заборонити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, використовуваних в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння в приміщеннях торговельних організацій, які торгують харчовими продуктами, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами;
  • продаж вищезгаданого може здійснюватися виключно в спеціалізованих стаціонарних торгових точках (магазинах), де інші товари, крім перерахованих, не продаються;
  • за порушення заборони магазини платитимуть штраф - 23 790 грн.

Новини за темою: ВРУ хоче заборонити куріння електронних сигарет у громадських місцях

Нагадаємо, раніше ми писали, що з квітня 2020 року по квітень 2021 року в Україні подорожчали пиво, горілка, вина та сигарети вітчизняного виробництва. Алкоголь зріс у ціні на 0,8-5,2%, а сигарети - на 20,1%.