В Україні презентували мобільний додаток "єСуд": Що про нього відомо

Судова влада України

Він дозволить отримувати процесуальні документи і судові повідомлення на смартфон

У Державній судовій адміністрації України презентували мобільний додаток "єСуд". Про це йшлося на порталі Судова влада України.

Як зазначається, він дозволить отримувати процесуальні документи і судові повідомлення на смартфон.

"Ми згенерували ідею з урахуванням побажань користувачів підсистеми "Електронний суд", основну версію якої тестували з 2018 року. Вони висловилися щодо потреби розробки мобільної версії застосунку, щоби доступ до "Електронного суду" був більш зручнішим через мобільні пристрої та смартфони. Тому ДСА України окрім ідеї розробило технічне завдання і функціональні вимоги до цього застосунку", - пояснив заступник голови Державної судової адміністрації Сергій Чорнуцький.

За словами розробників додатку, після проведення всебічного закритого тестування, мобільний застосунок доступний для вільного завантаження у GooglePlay та AppleStore.

"Мобільний застосунок "єСуд" дозволяє не лише слідкувати за рухом документів у судовій справі, але й отримувати процесуальні документи та судові повідомлення на власний смартфон. Це ІТ-рішення спрощує доступ до правосуддя як мешканцям віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території, так і всім іншим жителям України", - йдеться в повідомленні.

"Літера "є" в "єСуд" означає не "електронний", а "є", тобто, існує. За аналогією з іншими сервісами від Мінцифри, зокрема, "єМалятко", - пояснив назву додатку Чорнуцький.

Як відомо, бюджет застосунку склав приблизно 360 тис. грн. Але ці витрати взяло на себе представництво ПРООН в Україні.

Він дозволяє:

  • отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;
  • переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету;
  • переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті;
  • переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача;
  • анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

Новини за темою: Шмигаль: Розмитнити авто можна буде через додаток "Дія"

Також розробники виступили із проханням надсилати пропозиції та побажання щодо поліпшення інтерфейсу, розширення функціоналу або інформацію про виявлені технічні проблеми на електрону адресу: [email protected] або звертатися за телефоном технічної підтримки: (044) 492-70-10.

Новини за темою: У додатку "Дія" з’явилася можливість використовувати жовті COVID-сертифікати

Як повідомлялося раніше, в Україні у електронному кабінеті водія і на порталі "Дія" водії невдовзі зможуть оформити договір купівлі-продажу автомобіля онлайн.