Кабмін підвищив штрафи за помилковий виклик поліції, швидкої та рятувальників

Гончарук
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук фото - з відкритих джерел

Він становитиме від 3400 до 10200 гривень

Уряд посилює відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

Відтепер мінімальний штраф за адміністративні правопорушення складатиме 510 грн, а максимальний - 8500 грн.

Також значно підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, "швидкої" або аварійних служб - він становитиме від 3400 до 10200 гривень.

Більше того, запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

До цього штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 гривень, а для посадових осіб - від 34 до 170 гривень.

"Такого "покарання" недостатньо для того, щоби мотивувати до виконання безпекових правил. Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров'ю людей", - зазначив Гончарук.

Нагадаємо, 4 грудня в Одесі сталася пожежа на третьому поверсі будівлі, що на розі вулиць Пушкінська та Троїцька (відомої як архітектурний пам'ятник "Прибутковий будинок Асвадурова"). Зокрема, займання сталося у приміщенні економічного коледжу, який там розміщено.

Унаслідок пожежі постраждало 47 осіб, з них 16 загинуло.