В Україні посилять контроль за профілактикою від інфекційних хвороб, – МОЗ

вакцинація підлітків
Фото з відкритих джерел

Також дозволяється вводити кілька вакцин одночасно

В Україні посилюють контроль за профілактикою від кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту B та поліомієліту. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Як зазначається, дозволяється вводити кілька вакцин одночасно, щоб зменшити частоту візитів до лікарень.

Крім цього, пацієнти не повинні проходити надлишкові обстеження чи діагностики перед щепленнями.

Згідно з постановою заступника міністра охорони здоров'я – головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, діти мають перебувати й зараховуватися до закладів освіти, якщо отримали всі обов'язкові профілактичні щеплення відповідно до віку та Національного календаря профілактичних щеплень. А батьки й законні представники дитини мають право бути поруч із нею під час проведення вакцинації.

Також медзаклади зобов'язали мінімізувати черги та скупчення людей у кімнатах очікування.

"Держава забезпечує ці вакцини власним коштом, тобто громадяни отримують їх безоплатно. Завдяки підвищенню кількості вакцинованих вдасться попередити спалахи небезпечних хвороб, а отже, – запобігти додатковому навантаженню на систему охорони здоров'я та інфекційні лікарні", – наголосили у МОЗ.

Зокрема, за даними міністерства, регіони України повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, але темпи щеплення повільні.

Новини за темою: Україна отримала вакцини проти грипу від трьох виробників

Так, станом на 1 вересня лише 53 % дітей першого року життя, які потребують обов'язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту, а три дози щеплення від кашлюка, дифтерії та правця (АКДП) – 52,7 %.

Новини за темою: Кому в Україні потрібно обов’язкове щеплення від грипу: Лікар дав відповідь

Як повідомлялося раніше, виробники вакцини проти грипу можуть завезти безпрецедентну кількість відповідних препаратів в Україну, саме над цим зараз працюють у МОЗ.