В Україні почав діяти карантин для стримування "Дельти": Що це означає

Ілюстративне фото

Минулого місяця Кабмін затвердив рекомендації РНБО

З 2 липня в Україні розпочали діяти карантинні обмеження для протидії штаму коронавірусу "Дельта". Про це повідомляє "РБК-Україна". 

Як зазначається, тепер для в'їзду в Україну іноземним громадянам (крім власників виду на проживання) і особам без громадянства старше 12 років, які прибувають з Індії, Великої Британії, Росії та Португалії або перебували на території цих країн не менше 7 днів протягом останніх двох тижнів, потрібно на пунктах пропуску здати експрес-тест на антиген. Якщо результат виявиться негативним, тоді іноземцям дозволять потрапити до України.

У ситуаціях, коли особа відмовляється від тестування або отримує позитивний результат експрес-тесту на кордоні, тоді у в'їзді до України буде відмовлено. Список країн буде переглядатися та оновлюватися в залежності від епідемічної ситуації.

Новини за темою: Від штаму "Дельта" найкраще захищає комбіноване COVID-щеплення, - вчені

Окрім цього, здати експрес-тест на антиген в пунктах пропуску повинні й громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих, хто молодше 12 років) і прибули з чотирьох вказаних країн або перебували на їхній території менше 7 днів протягом двох тижнів.

Якщо тест покаже позитивний результат, то такі громадяни повинні дотримуватися обов'язкової самоізоляції чи обсервації.

Новини за темою: Польща оновила правила перетину кордону: Обов'язковий 10-денний карантин, є винятки

Як зазначається, осіб, які підлягають обсервації, будуть супроводжувати працівники Національної поліції від зони прикордонного контролю до санітарної зони для подальшого транспортування до місць обсервації або до закладів охорони здоров’я для госпіталізації.

Відомо, що санітарні зони облаштовуються поза межами території пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон. 

Новини за темою: Уряд затвердив український міжнародний COVID-сертифікат

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на анексованому Кримському півострові підтвердили наявність штамів коронавірусу "Альфа" (вперше виявили у Великій Британії) і "Дельта" (виявлений в Індії).