В Україні планують відкрити пункти COVID-вакцинації в аптеках

Фото з відкритих джерел

До кінця літа є амбітний план – зробити щеплення 10 млн українців

В Україні планують запустити вакцинацію від COVID-19 в аптеках, це питання ще перебуває на розгляді. Про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Роман Родина в ефірі телеканалу "Дом".

"Зараз ми опрацьовуємо питання вакцинації в аптеках. Тут остаточного рішення поки немає, але опрацьовуються саме нормативні моменти, яким чином це можна дозволити, щоб можна було вакцинуватися навіть в аптеках. Тим більше у нас буде сезон грипу, і вакцинація від грипу також буде актуальна восени", – пояснив він.

За його словами, наразі в Україні працюють близько 1200-1300 пунктів вакцинації.

Також функціонують близько 600 мобільних бригад і близько 200 центрів масової вакцинації.

Зокрема Родина нагадав, що до кінця липня Україна отримає ще 8 млн доз вакцин від коронавірусу. 

За його словами, поставлять 1 млн доз Pfizer, 2 млн доз американського препарату компанії Moderna, а також вакцину CoronaVac.

Він зазначив, що загалом Україна підписала контракти на постачання 34 млн доз вакцин, з них 20 млн – Pfizer. Їх повинні поставити до кінця поточного року.

До кінця літа планується вакцинувати 10 млн українців, до кінця року – зробити 47 млн щеплень.

Новини за темою: Побічні реакції опісля COVID-вакцинації: Коли слід звернутися до лікаря

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Міністерстві охорони здоров'я допускають повторну вакцинацію тих, хто пройшов перший курс щеплень. Однак наразі немає чіткого розуміння, що буде далі. У відомстві переконані, що ті українці, які проактивно налаштовані щодо вакцинації, 100% прийдуть робити другий курс.