В Україні немає технічної можливості виявляти штам "Дельта", – Радуцький

Михайло Радуцький РБК-Україна

Україна від ВООЗ нові тест-системи

Українські лабораторії наразі не можуть виявляти новий агресивний штам коронавірусу, який назвали "Дельта". Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Telegram.

"В Україні наразі ще немає технічної можливості самостійно виявляти "індійський" штам. Нещодавно МОЗ направив до лондонської лабораторії 500 зразків з різних регіонів. Також ми очікуємо від ВООЗ нові тест-системи, здатні одразу визначати штам "Дельта", - зазначив він.

Радуцький також нагадав, що штам "Дельта" вже виявили у 92 країнах. Незважаючи на вакцинацію більшості населення Великої Британії, 96% нових випадків коронавірусу – це саме штам "Дельта". 

Голова профільного комітету наголосив, що є ризик, що хвиля дійде і до України. 

Штам "Дельта", який до недавнього часу називали "індійським" у 1,6 рази рази агресивніший, ніж інші, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації, написав Радуцький.

Нардеп також вважає, що деякі обмеження потрібно повернути, зокрема обов’язкове ПЛР-тестування на кордоні. 

Новини за темою: Вчені прогнозують, що коронавірус "Дельта" домінуватиме на всій території Європи

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть запровадити додатковий контроль, а також обмежити в'їзд з країн, де швидко розповсюджується штам коронавірусу "Дельта".