В Україні можуть дозволити щеплення дітей від 12 років вакциною Pfizer

Фото з відкритих джерел

Рішення набуде чинності, коли буде розглянуто на засіданні штабу МОЗ

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики рекомендує дозволити вакцинацію від COVID для всіх дітей від 12 років препаратом Pfizer. Про це йдеться в інтерв’ю голови групи експертів Федора Лапія медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

"Вчора ми проголосували, щоб рекомендувати Міністерству охорони здоров'я зробити вакцину доступною для всіх від 12 років. Йдеться про вакцину Pfizer", - зазначив він.

За словами Лапія, це рішення набуде чинності, коли буде розглянуто на засіданні штабу МОЗ в найближчу п'ятницю. Мова не йде про те, щоб невацинованих дітей не пускати до школи.

Також він додав, що треба буде затвердити алгоритм, за яким діти від 12 років отримуватимуть щеплення від коронавірусу, оскільки на сьогодні перед вакцинацією дитину має оглянути сімейний лікар або педіатр.

Новини за темою: У МОЗ розповіли про протипоказання до COVID-вакцинації: Що необхідно знати

Як повідомлялося раніше, Міністерство охорони здоров'я України розробило проєкт наказу про Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

Вакцинацію проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 повинні пройти: працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів; працівники місцевих державних адміністрацій; працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Окрім цього, в Україні за минулу добу 27 вересня 2021 року вакцинувалися проти коронавірусу 119 378 людей. Одну дозу отримали 70 004 людини, повністю імунізовані – 49 374 людини.