В Україні дозволять змішувати різні вакцини від коронавірусу COVID-19

Ігор Кузін Фото з відкритих джерел

Однак це передбачено в окремих випадках

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що готують рекомендації щодо можливості змішування різних вакцин від коронавірусної хвороби COVID-19. Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю "Апостроф". 

За його словами, МОЗ ухвалює такі рішення з огляду на результати міжнародних досліджень, рекомендації виробника вакцини й аналізу аналогічного досвіду інших держав.

"Національна технічна група експертів з питань імунізації, як головний дорадчий орган МОЗ, рекомендувала дозволити так зване мікшування (змішування) вакцини, але при чіткому дотриманні певних умов", - зазначив Кузін.

Новини за темою: У Херсонській області перевищений рівень госпіталізації через COVID-19

Він також уточнив, що йдеться про можливість введення другої дози препарату Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом.

Окрім цього, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, то, за рішенням лікаря, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty.

"Відповідне рішення групи експертів вже є, тому зараз розглядається питання про оформлення відповідного наказу та розробку детальних покрокових інструкцій в таких випадках", - додав головний санітарний лікар.

Новини за темою: Науковці розповіли, якою є ефективність першої дози COVID-вакцин проти "Дельти"

Нагадаємо, раніше у МОЗ заявили, що за минулу добу, 25 липня, в Україні вакцинували від COVID-19 майже 50 тисяч осіб.