В Україні COVID-сертифікати хочуть запустити в додатку "Дія" в липні, - Мінцифри

Фото з відкритих джерел

Однак, передбачатиметься і паперовий варіант документу для осіб, які не мають доступу до сайту чи не користуються смартфонами

Міністерство цифрової трансформації України планує вже з липня цього року запустити через додаток "Дія" COVID-сертифікати, що свідчитимуть про вакцинацію українців від коронавірусу. Про це повідомив перший заступник очільника Мінцифри Олексій Вискуб, передає "Інтерфакс-Україна"

"Технічно ми плануємо запуск електронних сертифікатів в липні. Це стовідсотково буде у "Дії". Відповідна постанова Кабінету міністрів вже готується. Але буде і паперова версія для тих, хто не вміє користуватися смартфонами або не може зайти на сайт. Паперову версію сертифіката вакцинації можна буде замовити у сімейного лікаря. Ми також розглядаємо мережу ЦНАП для забезпечення ширшого доступу до цієї послуги", – зазначив він. 

За словами Вискуба, Україна вже отримала попередні рекомендації Європейського Союзу. 

"Зараз розглядається впровадження в Україні двох типів ковідних сертифікатів – внутрішнього і зовнішнього. Зовнішній – для можливості подорожувати; внутрішній, якщо такі кейси будуть обрані політично, – для відновлення концертів та інших масових заходів. Зараз це політично дискутується. Зрозуміло, це складне питання, залежить від доступності вакцини", – пояснив посадовець. 

При цьому він додав, що головним завданням для Мінцифри є максимально швидке запровадження міжнародного сертифіката. Зокрема, від внутрішнього він буде відрізнятися набором даних, оскільки є європейські вимоги показувати медичні дані. Відтак, у сертифікаті зазначатиметься тип і назва вакцини, її виробник.

"Підставою для сертифікатів буде Електронна система охорони здоров'я. Зараз дані всіх вакцинованих українців потрапляють в цю систему, вона буде єдиним джерелом зображення відповідних сертифікатів. Для того, щоб перевіряти ці дані при перетині кордону, в ЄС пропонують створити умовно централізовану базу не персональних даних для всіх країн. У ній зберігатимуться дані, які будуть дозволяти перевіряти дійсність сертифіката, виданого у всіх країнах, що приєдналися до цієї бази", – зауважив перший заступник міністра цифрової трансформації.

За його словами, Україна зараз знаходиться на етапі технічного приєднання до обміну даними в цій базі. 

Новини за темою: COVID-сертифікат даватиме "певні переваги" вакцинованим українцям, - Степанов

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку Ярослав Кучер заявив, що українці після запровадження COVID-сертифікатів зможуть відновити подорожі до Європи вже влітку.