В ООН заявили, що посуха може стати наступною пандемією

Посуха. Ілюстративне фото: pexels.com

Наразі засуха спричинила економічні збитки щонайменше на 124 мільярди доларів та торкнулася понад 1,5 мільярда людей

У ООН заявили,  що посуха може стати наступною пандемією. Про це на брифінгу сказала спеціальний представник ООН з питань зменшення ризику катастроф Мамі Мізуторі, передає Reuters.

"Посуха на межі перетворення на наступну пандемію, і немає вакцини для її лікування", - заявила вона.

Мізуторі також підкреслила, що глобальне потепління посилило посуху на півдні Європи та в Західній Африці. І кількість жертв може "різко зростати", якщо світ не діятиме.

Згідно з оприлюдненим повідомленням ООН, наразі посуха спричинила економічні збитки щонайменше на 124 мільярди доларів та торкнулася понад 1,5 мільярда людей в період з 1998 по 2017 рр.

В організації зауважили, що навіть ці цифри є, швидше за все, ''валовими недооцінками''.

Близько 130 країн можуть зіткнутися з великим ризиком посухи вже цього століття.

"Це може побічно вплинути на країни, які насправді не переживають посуху, шляхом нестачі та зростання цін на продовольство", - сказала Мізуторі.

За її словами засуха, як і вірус, триває довгий час, має широкий географічний діапазон і завдає значної шкоди.

Так, в ООН очікують частих і сильних посух в Африці, у Центральній та Південній Америці, Центральній Азії, Південній Австралії, Південній Європі, Мексиці та США.

Новини за темою: Замість повені засуха: У Венеції різко впав рівень води в каналах

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна поступово переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів, таким чином уже у найближчі десятиліття державі може загрожувати опустелювання великих територій. Ситуація здатна загостритися вже у найближчі 30-40 років.