В Офісі президента зняли фільм про підготовку до 30-річчя незалежності України

день незалежності 2021_1
Фото з відкритих джерел

Візити, напередодні Дня Незалежності та на саме святкування говорять про одне – про авторитет нашої країни на міжнародній арені, йдеться у стрічці

Велика увага з боку іноземних гостей, яку було приділено святкуванню 30-річчя незалежності України, свідчить про дедалі більший авторитет нашої країни на міжнародній арені. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у фільмі "30 років незалежності. За лаштунками" у Facebook.

"Усі ці візити, напередодні Дня Незалежності, на День Незалежності, це все було про одне – про авторитет України на міжнародній арені.

Ми показали, що Україна не є бідною родичкою або прохачем. Ми показали за ці дні, що Україна – це держава, яку поважають, держава, яка веде за собою, а не тільки приєднується до інших, і держава, яка є не жертвою, а рятівником", – наголосив міністр.

Про це у фільмі говорить і голова Офісу президента Андрій Єрмак: "Безпрецедентна кількість. Ніколи ще в Україні, ніколи в Києві за такий короткий проміжок часу не було стільки світових лідерів – президентів, прем'єрів, спікерів, міністрів закордонних справ. Це дуже важливо. І кожного разу, коли ці люди приїжджають до нас, вони бачать зміни".

Особливо Кулеба виділив проведення першого Саміту "Кримської платформи", в якому взяли участь делегації з 46 країн, що підтвердили підтримку територіальної цілісності України.

Новини за темою: День Незалежності України: Що варто знати про нашу країну та її історію

"Якщо чесно, перша реакція наших партнерів була скептичною, тому що вони не розуміли, куди Україна їх веде за собою. Коли я оглядаюся на цей шлях і пам'ятаю перші реакції партнерів, потім, як ця реакція змінювалася – починали зі скептицизму, а завершили повною підтримкою, – то, безумовно, я пишаюся Україною", – поділився Кулеба.

У фільмі розповідається також про День Прапора, вручення нагород Національної легенди України, Саміт Перших леді та джентльменів, військовий парад і багато інших заходів, що стали прикрасами святкування 30-річчя незалежності.

За словами заступника голови ОП Кирила Тимошенка, до святкування почали готуватися ще у 2020 році.

"Президент поставив усім завдання, що, друзі, у нас наступного року, через рік – 30 років. Це не просто дата, це не якесь маленьке свято, це величезне свято для всієї країни, і зробімо так, щоб воно запам'яталося на багато років, щоб світ побачив Україну, щоб усі зрозуміли, що для України це величезне свято, і нам є чим пишатися, і що показати", – розповів він.

Новини за темою: Володимир Зеленський не виконав минулорічні обіцянки до Дня Незалежності

Нагадаємо, 24 серпня Зеленський виступив зі святковою промовою до Дня Незалежності. Глава держави наголосив, що Україна розпочинає процес повернення усього того, що належить нашій країні, у тому числі історичні й культурні цінності.