В Офісі генпрокурора анонсували стадію допитів у справі про вбивство Гандзюк

Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

Генпрокурор запевнила, що прокурори забезпечать невідворотність покарання для винних у смерті Катерини Гандзюк

У справі про вбивство Катерини Гандзюк, якій сьогодні, 17 червня, мало б виповнитися 36 років, завершено дослідження письмових доказів у суді. Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова у своєму Facebook.

"Наразі судом завершено дослідження письмових доказів - це понад 60 томів матеріалів кримінального провадження. Далі – стадія допитів. П’ятеро безпосередніх виконавців злочину відбувають покарання, також засуджено особу, яка його приховувала", - нагадала вона.

Венедіктова додала, що прокурорам вдалося домогтися змінити запобіжний захід ключовому обвинуваченому в організації злочину й уже майже рік колишній голова Херсонської обласної ради перебуває під вартою. А 15 червня суд не задовольнив клопотання сторони захисту і знову залишив йому безальтернативну варту. Понад рік у СІЗО також експомічник депутата облради.

За її словами, правоохоронці не залишили поза увагою і правопорушення, які викривала активістка.

"Загалом, в ході розслідування нападу на Катерину Гандзюк та пов’язаних із ним злочинів повідомлено про підозру 18 особам, до суду скеровано 9 кримінальних проваджень, 5 із них судами розглянуто із винесенням обвинувальних вироків", - підкреслила генпрокурор.

Зокрема, до суду скеровано справи про масові заворушення поблизу приміщення Олешківської РДА Херсонської області в травні 2018 року з метою перешкоджання роботі депутатів місцевої ради та про захоплення за попередньою змовою групою осіб майна підприємства з іноземними інвестиціями в березні 2016 року.

​Венедіктова запевнила, що прокурори забезпечать невідворотність покарання для всіх причетних до цих злочинів та винних у смерті Катерини Гандзюк.

Новини за темою: Засуджений за напад на Гандзюк отримав ще один вирок

Нагадаємо, 2018 року в Херсоні напали на Катерину Гандзюк: її облили сірчаною кислотою, а згодом вона померла у лікарні. Згодом Покровський районний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок пʼятьом колишнім учасникам АТО, які брали участь у вбивстві дівчини. Серед них – організатор Сергій Торбін, виконавець Микита Грабчук, спостерігачі Вʼячеслав Вишневський і Володимир Васянович, а також Віктор Горбунов, який купив кислоту.

Крім того, було затримано Ігоря Павловського, якого визнали винним у приховуванні злочину проти херсонської активістки. Однак у грудні 2021 року його звільнили з-під варти.