МЗС допустило імплементацію "формули Штайнмаєра"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Однак зазначені в документі умови повинні відповідати інтересам України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба допустив імплементацію так званої формули Штайнмаєра стосовно врегулювання ситуації на Донбасі, однак за певних умов. Про це він повідомив у інтерв'ю "Радіо НВ". 

"Ми зараз займаємося безпекою, але готові рухатися шляхом виконання політичної частини "Мінська", безумовно, і "формула Штайнмаєра" є його частиною", - пояснив Кулеба.

Однак міністр додав, що виконання зазначених умов можливе у тому випадку, якщо вони будуть відповідати інтересам України.  

"Формула Штайнмаєра" є його частиною. Якщо ми будемо бачити, що комплексне рішення, на яке ми виходимо, буде відповідати інтересам України, то чому б і ні?" - зазначив Кулеба.

Новини за темою: Кравчук розповів, з ким із ОРДЛО готовий сісти за стіл переговорів

Зауважимо, "формула Штайнмаєра" полягає в теоретичному варіанті врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом проведення місцевих виборів під наглядом ОБСЄ. 

Нагадаємо, раніше голова української делегації в ТКГ щодо урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що не виключає можливості імплементації Україною "формули Штайнмаєра". За його словами, саму формулу треба приймати, тому що "вона схвалена і при всьому тому підписана в Тристоронній контактній групі".