В МОЗ пояснили, чому в Україні продовжили термін дії COVID-сертифікатів

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

РБК-Україна

Згідно з даними вчених, післявакцинальний імунітет проти коронавірусу тримається продовж року

В Міністерстві охорони здоров'я України пояснили продовження дії терміну COVID-сертифікатів. Про це повідомив голова МОЗ України Віктор Ляшко під час інтерв'ю для "24 каналу".

За словами Віктора Ляшка, Україна розробила COVID-сертифікат відповідно до вимог Єврокомісії. Після того, як з’ясувалося, що післявакцинальний імунітет тримається протягом року - в Україні прийняли рішення продовжити дію сертифікатів.

"Ми наш сертифікат робили по технічному завданню Єврокомісії. Тому була вимога видавати сертифікат на 6 місяців. У подальшому всі відслідковували наукові дослідження щодо тривалості імунітету після проведення вакцинації. Сьогодні всі науковці кажуть, що післявакцинальний імунітет буде триматися десь впродовж року. Чи буде більше? Не факт і не зрозуміло поки що. Продукт новий, тільки почав застосовуватися. Будемо дивитися, скільки буде досліджень і скільки буде наукової бази для ухвалення рішень", - відзначив Віктор Ляшко.

Новини за темою: У "Дії" з'явився жовтий сертифікат для громадян вакцинованих однією дозою

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів продовжив дію "зелених" сертифікатів про повну вакцинацію проти коронавірусу зі 180 до 365 днів.