В Ізраїлі знайшли тисячорічне куряче яйце

Facebook/Israel Antiquities Authority

Знахідка століттями зберігалася у вигрібній ямі

Співробітники Відомства старожитностей Ізраїлю під час розкопок в місті Явне виявили куряче яйце, якому близько 1 тисячі років. Про це повідомляє The Jerusalem Post.

Згідно з повідомленням, куряче яйце було знайдено у величезному промисловому комплексі, що датується візантійським періодом (4-7 століття н.е.).

"Унікальна збереженість яйця, очевидно, пов’язана з умовами, в яких воно лежало століттями, а саме у вигрібній ямі. Навіть сьогоднішні яйця рідко так довго зберігаються у коробках супермаркетів. Дивовижно думати, що це 1000-річна знахідка", - заявила археолог Алла Нагорскі.

За інформацією науковців, оболонка яйця тріснула, й більша частина вмісту витекла, але того, що збереглося вистачить, щоб провести аналізи у майбутньому.

"Фрагменти яєчної шкаралупи відомі з більш ранніх періодів, наприклад, у місті Давида, а також у Кесарії та Аполлонії, але завдяки тендітній шкаралупі яєць навряд чи вдалося б зберегти цілі курячі яйця. Навіть на глобальному рівні це надзвичайно рідкісна знахідка", - заявив провідний фахівець відомства Лі Перрі Гал.

Новини за темою: У Нідерландах два пінгвіни-геї викрали яйце у ​​пінгвінів-лесбійок

Раніше повідомлялося, що ізраїльські археологи виявили в печері в Юдейській пустелі фрагменти сувоїв з біблійними текстами, яким приблизно дві тисячі років.