Уряд запустив віддалену ідентифікацію для пенсіонерів з ОРДЛО: Як це працюватиме

ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

Вони повинні авторизуватися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України

Кабінет міністрів України запускає віддалену ідентифікацію для пенсіонерів з окупованих районів Донецької та Луганської областей. Про це йшлося в матеріалах засідання уряду.

Як зазначається, це дозволить пенсіонерам отримувати виплати без обов'язкової фізичної ідентифікації у відділеннях "Ощадбанку" на підконтрольній території.

"На сьогодні карантинні заходи передбачають обмеження на пересування громадян і відвідування відділення банків. Міністерством цифрової трансформації було розроблено механізм віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія. Підпис" ("Дія ID")", – йдеться у пояснювальній записці.

Так, документом вносяться зміни, згідно з якими отримувач пенсії з окупованих територій зможе проходити ідентифікації шляхом авторизації в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України.

Відомо, що така авторизація повинна проходити за допомогою "Дія. Підпис" ("Дія ID"), згенерованого в мобільному додатку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг ("Дія").

Таким чином, авторизація буде прирівняна до фізичної ідентифікації пенсіонера.

Новини за темою: Шмигаль: Розмитнити авто можна буде через додаток "Дія"

Як повідомлялося раніше, для розв'язання питання виплат пенсій жителям окупованого Донбасу запровадять віддалену ідентифікацію. Це відбуватиметься за допомогою смартфону та відповідних технічних рішень.