Уряд скасував самоізоляцію для жителів ОРДЛО, висунувши умову

ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

Вони повинні мати при собі запрошення на вакцинацію від COVID

Кабінет міністрів України скасував вимогу про самоізоляцію для жителів окупованих територій, які прибувають в підконтрольні райони. Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Як зазначається, мешканцям ОРДЛО треба мати при собі запрошення на вакцинацію від COVID.

Так, з 25 жовтня змінено правила в'їзду для невакцинованих жителів окупованих територій. Вони не підлягають самоізоляції при в'їзді з Росії, якщо у них при собі є запрошення на вакцинацію з українським ідентифікатором.

А записатися на щеплення та отримати необхідне запрошення можна в одному з центрів вакцинації та пунктів, розташованих на території Донецької, Луганської та Херсонської областей у територіальній близькості до КПВВ.

Відомо, що запис проходить за номером контакт-центру Міністерства охорони здоров'я з питань протидії COVID-19: +38 0800 60 20 19 або за допомогою чату на сайті МОЗ.

Новини за темою: Так звана влада в окупованому Криму заявила про дефіцит ліків

Також змін зазнав додаток "Вдома", який більше не буде відстежувати геолокацію, а через 72 години буде деактивований. При реєстрації необхідно вказати особисті дані, номер телефону і місце самоізоляції. Протягом 72 годин в додатку має з'явитися результат ПЛР-тесту або тесту на антиген.

При цьому, якщо особа не здала тест, то додаток деактивується, а інформація передається в правоохоронні органи.

Новини за темою: Як вакцинуватися українцям з ОРДЛО та окупованого Криму: Роз'яснення МОЗ

Як повідомлялося раніше, у тимчасово окупованому Криму посилюють карантин через погіршення ситуації з коронавірусом. Зокрема, обмеження стосуватимуться людей похилого віку.