Уряд послабив карантин в Україні: Що тепер дозволено

Фото з відкритих джерел

Зокрема, робота ресторанів дозволена цілодобово та дозволено проведення масових заходів

Кабінет міністрів України переглянув та пом'якшив обмеження адаптивного карантину, який діє на території країни. Про це йдеться в постанові Кабміну.

Як зазначається, відтепер в Україні дозволено проведення масових заходів, у тому числі в розважальних закладах та закладах громадського харчування за умови, що на одну людину буде виділено 4 квадратних метри площі будівлі, території або при заповненості на більше двох третин місць.

Водночас, робота ресторанів дозволена цілодобово, а відстань між столиками зменшено з 2 до 1,5 метрів.

Обмеження не застосовуються, якщо у всіх учасників і організаторів заходу негативний результат тесту на коронавірус методом ПЛР або експрес-тест, який був проведений не більше ніж за 72 години до заходу, або документа, що підтверджує отримання двох доз вакцини.

Також в кінотеатрах та інших закладах культури дозволено приймати відвідувачів при наповненості залів не більше ніж на дві третини місць.

Крім того, в Україні змінили критерії для встановлення зеленої зони карантину, який діятиме, якщо:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування на 100 тисяч населення за останні 14 днів становить менше 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу) - менше 4%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення становить понад 300;
  • на всій території України немає регіонів з червоним рівнем епідемічної небезпеки.

Новини за темою: ВООЗ попереджає про катастрофічні наслідки через швидке пом'якшення карантину

Нагадаємо, станом на ранок 7 червня в Україні підтвердили 2 215 052 випадки коронавірусу COVID-19, а за минулу добу захворіло 535 осіб, 1743 людини одужали, а 33 пацієнти не змогли побороти хворобу.