Уряд не планує запроваджувати повний локдаун в Україні, – Шмигаль

Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

На сьогодні Україна зіштовхнулася з найбільшими викликами за весь чай пандемії, наголосив очільник Кабміну

Уряд не планує вводити повний локдаун по всій країні та зупиняти економіку. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

"Ми не плануємо вводити повний локдаун по всій країні та зупиняти економіку. Але як сказав цього тижня президент: єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація", – написав він.

За словами чиновника, на сьогодні Україна зіштовхнулася з найбільшими викликами за весь час пандемії.

"Маємо надвисоку кількість важких випадків і госпіталізацій. П'ять областей перейшли в червону зону епідемічної небезпеки. Ще декілька регіонів можуть потрапити в цю зону найближчими днями.

Ми постійно підключаємо нові лікарні та збільшуємо кількість лікарів, які протидіють коронавірусу. Проте 94,2% госпіталізованих із COVID-19 за тиждень були не вакциновані. Ці цифри говорять самі за себе. Вакцинація рятує життя", – написав Шмигаль.

Він наголосив, що вчора, 19 жовтня, було зроблено рекордну кількість щеплень – 225 тисяч.

Зокрема для регіонів поставлено завдання – забезпечити спроможність інфраструктури для вакцинації, щоб вийти на показник в 1,5 млн щеплень за тиждень.

"Закликаю людей не чекати червоних зон у своїх регіонах, а піти й зробити щеплення зараз", – підкреслив прем'єр-міністр.

Шмигаль також додав, що бізнес і громадські заклади можуть працювати навіть у червоній зоні карантину, якщо всі відвідувачі та працівники будуть повністю вакциновані.

Новини за темою: Скільки втратить українська економіка у разі локдауну: НБУ оприлюднив прогноз

Нагадаємо, раніше ми писали, що у президента України Володимира Зеленського пройшла селекторна нарада з питань протидії пандемії COVID-19, де зокрема піднімалось питання повного локдауну і посилення карантинних обмежень. Серед обговорюваних змін, зокрема, можливість перебування в закладах харчування лише за наявності сертифіката про вакцинацію.