Уряд спростив розробку профстандартів на нові професії: Що зміниться

Засідання Кабінету міністрів України Урядовий портал

За новими правилами, Міністерство економіки має один місяць на затвердження профстандарту

Кабмін України затвердив новий порядок розробки, введення в дію та перегляду професійних стандартів на нові професії, які відсутні у класифікаторі. Про це повідомляє "Урядовий портал".

За словами голови Національного агентства кваліфікацій (НАК) Юрія Баланюка, постанова усуває недосконалість класифікатора професій. Так, його застарілість гальмувала процес розроблення професійних стандартів на нові професії, оскільки спочатку її треба було внести у класифікатор, а це потребувало багато часу. Тепер ця перепона відсутня.

"За новими правилами, НАК - суб’єкт перевірки професійних стандартів. І ми це робитимемо швидко, якісно і ефективно. Процедуру перегляду професійного стандарту також вдосконалено. Якщо ПС застарів його можна переглянути", - наголосив Юрій Баланюк.

При цьому він додав, що НАК буде вести Реєстр заявок на розроблення ПС і розробникам не доведеться більше бігати по відомствах і перевіряти наявність чи відсутність заявки на розроблення ПС.

До слова, за новими правилами Міністерство економіки має один місяць на затвердження профстандарту.

Новини за темою: Уряд фіналізує меморандум з МВФ до кінця тижня, - Шмигаль

Нагадаємо, раніше Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)".