"Укрзалізниця" презентувала першу інклюзивну електричку: Маршрут поки невідомий

Нова електричка має вагони, обладнані для людей з інвалідністю та для перевезення велосипедів

Інклюзивна електричка Укрзалізниця

"Укрзалізниця" представила першу модернізовану інклюзивну приміську електричку і сподівається, що надалі їх стане більше. Про це повідомила пресслужба перевізника.

Згідно з повідомленням, нова електричка має вагони, обладнані для людей з інвалідністю. Там є пандуси, кнопки виклику поїздної бригади та місця для інваліднних візків, а всі інструкції нанесені шрифтом Брайля.

Інклюзивна електричка Укрзалізниця

Крім того, під час модернізації замінили низку систем і деталей інтерʼєру, зокрема встановили кріплення для велосипедів. Загалом у потязі 10 вагонів і 990 місць.

Інклюзивна електричка Укрзалізниця

Як зазначається, модернізація коштувала 70,6 млн гривень, зокрема на впровадження інклюзивності витратили майже 2,2 мільйона.

До кінця 2021 року планують провести капітальний ремонт ще шістьох електричок — на це піде 300 мільйонів гривень.

Інклюзивна електричка Укрзалізниця

Також "Укрзалізниця" обіцяє придбати 37 пасажирських вагонів для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Зокрема, йдеться про 20 інклюзивних пасажирських спальних вагонів і 17 купейних.

Новини за темою: Мільйон гривень збитків щомісяця: В "Укрзалізниці" викрили нову корупційну схему

Раніше повідомлялося, що АТ "Укрзалізниця" через численні скарги пасажирів на брудну і вологу білизну, має намір замінити постіль в поїздах на одноразову. Одноразова постіль спочатку буде у тестовому режимі, проте коли саме - не зазначається.