Україну на "Оскарі" представлятиме фільм "Погані дороги" Ворожбит

Фото з відкритих джерел

Стрічка представлятиме Україну в категорії "Міжнародний повнометражний фільм"

Український Оскарівський комітет обрав фільм, що представлятиме країну на 94-й премії "Оскар" – це "Погані дороги" режисерки Наталки Ворожбит. Про це повідомляє пресслужба комітету.

"В сезоні 2021 року на перегони Американської кіноакадемії від України висувається фільм "Погані дороги" Наталки Ворожбит", – повідомив голова Оскарівського комітету Алік Шпилюк.

Він додав, що ця версія фільму відрізняється від тієї, що йшла в українському прокаті.

"Представляти Україну Американській кіноакадемії буде міжнародна версія. Саме ця версія була в конкурсі Венеційського кінофестивалю. Вона коротша за українську офіційну і триває 1 годину 45 хвилин. З неї виключена одна новела", – уточнив Шпилюк.

Новини за темою: Ожиріння політиків та корупція: У Гарварді вручили Шнобелівську премію

Відомо, що "Погані дороги" – це художній фільм, який складається з чотирьох новел. Події відбуваються на дорогах сходу України протягом 2015 року. Кожна з новел розповідає про стосунки між людьми, що виникають на тлі війни. Перша історія відбувається на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи, друга історія – про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. Третя новела – про утримувану в полоні українську журналістку, а в четвертій розповідається про те, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати збиток її господарям, які, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все.

Фільм отримав 5 голосів та додатково 3 бали (за світову премʼєру на фестивалі, нагороду на фестивалі та рецензії у міжнародних профільних виданнях).

Зазначається, що цього року обирали фільм від України 11 членів комітету. Три члени комітету не мали права голосувати через конфлікт інтересів, як члени творчої групи та дистрибʼютор фільмів-кандидатів.

Новини за темою: Названі всі переможці премії "Еммі-2021": Триумфатором став серіал "Корона"

Як повідомлялося раніше, Оскарівський комітет України оголошував про початок приймання заявок для участі фільмів у відборі на найпрестижнішу в кінематографі премію "Оскар". Приймання заявок проходило з 25 серпня по 8 вересня.