Українців можуть зобов’язати носити світловідбивні жилети

Світловідбивні жилети фото - з відкритих джерел

В разі нехтування цими правилами передбачається штраф

Для підвищення безпеки і запобігання аварійним ситуаціям в Україні можуть зобов’язати громадян носити світловідбивні жилети. Про це йдеться в законопроєкті, оприлюдненому на офіційному сайті Верховної Ради.

Зазначається, що у водіїв мотоциклів та їхніх пасажирів на шоломах повинні бути світловідбивні елементи. Під час руху шолом має бути застебнутий. Велосипедисти, своєю чергою, у темний час доби і в умовах недостатньої видимості повинні використовувати стрічки, жилети, наклейки.

Також носити спеціальний жилет повинні водії та їхні пасажири поза транспортним засобом, якщо перебувають на проїжджій частині.

Під час будівництва або ремонту дороги працівники мають бути забезпечені спеціальними жилетами. Відповідальність за це лежатиме на посадових особах, відповідальних за ремонт.

За інформацією Obozrevatel, в разі нехтування цим правилом передбачений штраф у розмірі 510 грн.

Новини за темою: В Україні внесли зміни до правил дорожнього руху: Які знаки оновлено

Нагадаємо, що для пішоходів деякі з цих правил набули чинності ще в 2020 році. У змінах до правил дорожнього руху йшлося про пішоходів, яких у темний час доби і в умовах недостатньої видимості зобов'язали носити спеціальний одяг.