Українці з протипоказаннями до щеплення зможуть отримати довідку з 8 листопада

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

МОЗ

Наразі невідомо, чи можна буде підтягнути її у додаток "Дія"

Українці, які мають протипоказання до щеплення проти коронавірусу, з 8 листопада зможуть отримати довідку про це й уникнути карантинних обмежень у червоних зонах чи під час подорожі Україною. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю "Українській правді".

"Зараз законодавство передбачає довідку для тих, у кого є протипоказання… (Її ще не видають, – ред.), але будуть з 8 листопада. У нас там є зірочка, де написано, що за обґрунтованих причин людині видається інший документ", – зазначив він.

За словами міністра, є загальні протипоказання, які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника вакцини. Це може бути сильна алергічна реакція на перше щеплення або алергія на один з компонентів вакцини.

"В Україні частенько звідкись з’являється ще низка міфічних протипоказань. Найпоширеніше з них – коли люди думають, що перенесений коронавірус є протипоказанням до вакцинації, й починають відтермінувати її на 6-8 місяців (як, наприклад, колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, – ред.)", – додав Ляшко.

Новини за темою: МОЗ готує повний список протипоказань до COVID-вакцинації: Коли його оприлюднять

Крім цього, він наголосив, що коли людина перенесла хворобу, у неї не має гострих симптомів та відновився організм, то вона може одразу йти вакцинуватися. Бо за той час, поки вона чекає міфічних 6 чи 9 місяців, шанс померти в 11 разів більший, ніж у щеплених.

Однак міністр не зміг відповісти, чи можна буде підтягнути довідку про протипоказання до вакцинації від COVID-19 у додаток "Дія".

Новини за темою: Ляшко назвав, якому відсотку людей протипоказана COVID-вакцинація

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України затвердив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ та організацій, які підлягають обов'язковій вакцинації від коронавірусу COVID-19.

А строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.