Український криголам "Джеймс Кларк Росс" увійшов у Чорне море. Фото корабля

Науково-дослідний корабель прямує до Одеси

Науково-дослідний корабель "Джеймс Кларк Росс", який належить Українському національному антарктичному науковому центру, увійшов у Чорне море. Криголам прямує до Одеси. Про це йшлося у Twitter Yörük Işık.

Як зазначається, 18 вересня корабель розпочав свій рух із данського порту у Фредеріксгавені. Він здійснив транзит через Босфор до Чорного моря на шляху до Одеси.

"Криголам вирушив у дорогу під синьо-жовтим прапором. Його перереєстрували, застрахували та отримали радіопозивні", - повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Відомо, що на борту флагмана перебуває український капітан Олег Новосильний. Йому допомагає британський "капітан-наставник" Саймон Воллес.

Загалом до України криголам плив майже 3 тижні. Він подолав Північне, Середземне та Чорне море.

А згідно з даними на сайті Marine Traffic, в порт Одеси криголам прибуде 5 жовтня.

"В Одесі, після завершення всіх потрібних формальностей, відбудеться офіційне представлення судна та буде повідомлено його нову назву", – зазначили в науковому центрі.

Новини за темою: Україна отримала від Бельгії корабель для моніторингу Чорного та Азовського морів

Як повідомлялося раніше, Велика Британія передала Україні дослідницький корабель "Джеймс Кларк Росс" для проведення антарктичних місій. Він 30 років прослужив у складі Британської антарктичної місії.