Українські теплостанції є головними забрудниками у Європі, – дослідження

Бурштинська ТЕС. Івано-Франківська область Фото з відкритих джерел

Україна відповідає за 72% всіх викидів зольного пилу, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту

Українська теплова генерація посідає 1–2 місце за викидами основних небезпечних речовин у Європі. Їхні обсяги не відповідають нормативам ЄС, повідомляє громадська організація "Екодія" на основі дослідження міжнародного аналітичного центру EMBER

Згідно з розрахунками, Україна відповідає за 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту. 

Серед першої десятки електростанцій з найбільшими викидами зольного пилу (PM10), Україні належать 8 електростанцій, до яких входять: Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов’янська, Ладижинська ТЕС. Всі вони були введені в експлуатацію у 60-70-х роках минулого століття.

Зазначається, що мікрочастки пилу PM10 у забрудненому повітрі є причиною близько 80% передчасних смертей, пов’язаних з викидами вугільних електростанцій у Європі.

Щодо викидів двоокису сірки (SO2), Бурштинська ТЕС має першість на континенті. Це – найстаріша ТЕС серед десятки головних забрудників. Серед першої тридцятки Україні належать 12 станцій. Ця речовина може провокувати накопичення рідини в легенях та сприяти хронічним захворюванням.

За викидами оксидів азоту (NOx) Запорізька ТЕС посідає 2 місце серед найбільших забрудників. Інші українські ТЕС поступаються лише найбільшим електростанціям Європи, проте і з тридцятки найбільших забрудників Україні належить 9. 

Автори дослідження зауважують, що з моменту приєднання України до Договору про Енергетичне співтовариство у 2011 році жодна з українських ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директив ЄС щодо викидів. 

Новини за темою: Ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною, - "Укренерго"

Нагадаємо, наприкінці минулого року у Харківській області сталася пожежа на Зміївській тепловій електростанції (ТЕС). Як повідомлялося, загорілася набивка двох регенеративних повітряних підігрівачів та відбулося підвищення температури в 4-ох бункерах золи.

Своєю чергою, у пресслужбі Зіївської ТЕС наголосили, що пожежа не спричинила жодних екологічних наслідків.